نمایندگی تفال در تهران
خرید اتو بخار تفال
زودپز برقی تفال
خرید توتون پیپ
مرکز خرید پیپ در تهران
سیگار برگ کوبایی
آموزشگاه شیرینی پزی
آموزشگاه آشپزی
آموزشگاه کافی شاپ در تهران
تور کویر
خرید بک لینک
تور قبرس شمالی
تور کوش آداسی
قيمت باكس هتلی
قیمت تشک رویا
معماري
درباره من
موضوعات
  موضوعي ثبت نشده است
نويسندگان
برچسب ها
عضویت در خبرنامه
  عضویت لغو عضویت

ورود اعضا
  نام کاربری :
  پسورد :

عضویت در سایت
  نام کاربری :
  پسورد :
  تکرار پسورد:
  ایمیل :
  نام اصلی :

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1396/5/30  ساعت: ۰۵

تعداد صفحات:35
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
معماري در كليساها
فرود اينگه هلند
گسترش رنسانس در ايتاليا
اوج رنسانس
برامانند
سانگالو
رافائل
روش گرايي
پروزي
گيليورومانو
مشيل آنجلو
كتابخانه لورن تين
گياكومودلاپورتا
آندره پالاديو
گسترش معماري رنسانس فراتر از ايتاليا
فرانسه
انگلستان
اسكانديناوي
آلمان
اسپانيا
پرتقال
هلند
پادشاهي مجارستان
روسيه
رنسانس
منابع
كتاب شناسي

معماري در كليساها:
كليساي سان فرانسيكو يك بازسازي ساختار گوتيك كه مانند سانت آندن به گونه اي بود كه سر در برخوردار از طاق پيروزي روحي را در خود داشت. و متاسفانه اين بنا ناتمام باقي مانده است.
سانت آندن يك ساختمان بسيار ديناميك ميباشد. سر در پيروزي آن از كنتراست هاي شديدي برخوردار است. پيش آمدگي و نود نظم نيمستون ها وجود دارد كه عناصر معماري را نشان ميدهد اما ضرروتاً غير عملياتي ميباشند، بسيار كم عمق ميباشد. اين است و بتاين با ارگ زياد تو رفته كه باعث فراهم شدن رواق بزرگ جلو در اصلي ميشود. اندازه اين درك در نماي مستقيم در دو روزنه مربع شكل در بالا ميباشد كه اطراف آن را شكل داده است. نور و سايه تاثير بسيار زيادي روي سطوح ساختمان دارد و اين به خاطر كم عمق بودن mouldings و عمق هشتي آن ميباشد. در قسمت داخلي را آلبرتي با و راهروها سنتي را قرار داده بود.
در عوض پيشرفت آهسته و ماهرانه اي از ارگ هاي بلند متفاوت و دروازه هاي مربع شكل كوتاه و تكرار نقش و نگار طاق پيروزي سر در وجود دارد.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1396/5/30  ساعت: ۰۴

تعداد صفحات:21
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
چكيده
مقدمه
بتن اسفنجي اتوكلاو (AAC)
فرآيند اتوكلاو به محصول مقاومت و استحكام ميدهد
بلوك هاي ساختماني AAC
ويژگي محصول
وزن سبك
فرآورده‌هاي حرارتي
عايق حرارتي
اينرسي حرارتي
مقاومت در برابر آتش
بلوك هاي حرارتي AAC
آينده روشن
مواد كامپوزيت
ساختار مواد كامپوزيت
خواص مواد كامپوزيت
مواد كامپوزيت در ساختمان
نتايج
تصاوير
منابع

چكيده:
از محصولات بتني هستند كه داراي يك تركيب خاص از خاصيت گرمايي مانند ضريب هدايت گرمايي پايين و اينرسي گرمايي بالا ميباشد. بلوك هاي ساختماني AAC يك عايق حرارتي در ميان ديوار ايجاد ميكند و بلوك هاي حرارتي AAC يك عايق حرارتي براي پشت‌ بام ميباشد به خاطر اينكه اين مواد عايق حرارتي خوبي هستند ميزان اتلاف گرما و سرما را به طور چشمگيري كاهش ميدهند و زندگي راحتي را فراهم ميكنند كاهش اتلاف انرژي به وسيله كاهش انرژي رد و بدل شده انجام ميگيرد.
مواد كامپوزيتي از ساختار بنياني ساخته ميشوند (پلاستيك سختي ناپذير يا پليمر قابل ارتجاع) كه با توجه به كارآيي بالاي آن ها و تركيبات مسلح شده با مصنوعات كربن يا تارهاي آرميد در مراكز مهم صنعتي مانند هوانوردي، دارويي، ساختماني، ورزشي، سرگرمي و…. استفاده ميگردند مواد كامپوزيتي در بهبود عايق هاي حرارتي و صوتي نقش مهمي را ايفا ميكنند در ساختمان هاي تجاري و در مناطق زلزله‌خيز با خاصيت جذب انرژي بالا كاربرد فراواني دارند دوام، مقاومت در برابر خستگي، عايق حرارتي و صوتي و الكتريكي، از ويژگي هاي عمده اين مواد ميباشد.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1396/5/30  ساعت: ۰۴

تعداد صفحات:53
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
مقدمه
جقه
جغه
جيغه
معني لغوي بوته
هخامنشي
اشكاني
ساسانيان
سقوط ساساني و ظهور اسلام
افشار و زند
قاجاريه
پهلوي تا انقلاب معاصر
بررسي نگاره بته جقه در هنرهاي سنتي منطقه كرمان
چكيده
استفاده در هنرهاي سنتي و معماري منطقه كرمان است
بته جقه در كرمان
آئين زرتشتي
صنايع هنري با عناصر تزئيني مشترك
خردورزي و خلاقيت هنرمندان
نتيجه گيري
بته كشميري
بته ترمه
بته كج (كج بته)
بته جقه برگي
بوته در دوره هاي گوناگون
هخامنشي
ساسانيان
سقوط ساساني و ظهور اسلام
پانوشت ها

مقدمه:
بته‌جـقه يكي از نقشهاي تزئيني ايراني است. اين نقش از سرو ايراني كه از نمادهاي زرتشتي بوده سرچشمه گرفته و بعدها در شرق رواج زيادي گرفته و طغراهاي سلطان‌هاي عثماني هم در همين نقش طراحي شده است.
در آمريكا اين نقش را “Paisley” (نام شهري در اسكاتلند) يا “Persian pickles” به معني ” خيار شور ايراني” مي‌نامند.
عده‌اي اين نقش را سرو كه نشانه آزادگي ايرانيان است ميدادند كه از سر فروتني سر خود را خم نموده است. عده‌اي ديگر آن را بعنوان سرو ميدانند كه در دوران مزدكيان نشانه آزادگي آنان بوده و پس از شكست مزدك سر خود را از شرمساري به زير انداخته است.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1396/5/30  ساعت: ۰۴
تعداد صفحات:94
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
مقدمه
اهميت موضوع و دلايل انتخاب آن
فصل اول
مطالعات پايه
مطالعات جغرافيايي، اقليمي، اجتماعي و فرهنگي و ….
مطالعات پيرامون نجوم
مفاهيم پايه و اطلاعاتي از دانش ستاره شناسي
جهان، ستارگان، منظومه شمسي، خورشيد، سيارات، سيارك ها، اقمار، ستارگان دنباله دار، شهاب سنگ ها، سياره زمين، اثرات معلول، چرخش زمين، حركت انتقالي به دور خورشيد، ساكن نبودن زمين.
چشم غير مسطح مي بيند؟
پيشينه پژوهش هاي دانش ستاره شناسي در سرزمين ايران
پيش از اسلام
دنياي اساطير ايراني و علم نجوم
روحانيت و علم نجوم
فصل دوم
مطالعات كالبدي و برنامه ريزي طرح
مكان يابي رصدخانه
لزوم پژوهش براي مكان يابي و رصد خانه به همراه معرفي چند نمونه رصدخانه خارجي
پارامترهاي مهم در مكان يابي رصدخانه
جدول استانداري هاي مكان يابي رصدخانه
مكان يابي رصدخانه ملي ايران
پلانتاريم
فصل سوم
طراحي
شرح فضاها را استانداردها
برنامه فيزيكي
تجزيه و تحليل سايت و مكان يابي
انتخاب بستر فيزيكي طرح
دسترسي ها
سد كينه ورس
ديدگاه ها و رويكرد هاي نظري طراحي
سازه مجموعهنيازهاي فني طرح
تعيين جهت استقرار ساختمان
ساختار طرح پلانتاريم مجموعه
ضمائم
نقشه ها و مدارك طراحي
منابع و مآخذ
مقدمه :
اهميت موضوع و دلايل انتخاب آن:
با نگاهي به گذشته كشور عزيزمان ايران، به اين نكته ميرسيم كه تا همين چند قرن پيش ايران، يكي از چند مركز مهم توليد علم، در جهان بوده است.
در واقع با ورود اسلام به ايران، و تشويق علم آموزي و اكتشاف در چگونگي آغاز و انجام اين جهان در معارف ديني، مسلمانان در قرن اوليه هجري تا به حال بطور پيوسته در كسب علم و دانش كوشيده اند حال بگذريم از اين نكته كه در بر هه اي از زمان بسيار پر تحرك و در برهه اي ديگر بنا بر علل سياسي و روي كار نبودن دولت مركزي نيرومند از اين كار بازمانده اند؛ تاريخ علمي كشورمان با داشتن بزرگاني چون؛ زكريا رازي، فارابي، دكترحسابي، ابن سينا، خيام، ابوريحان بيروني، خواجه نصرالدين طوسي، شيخ بهايي، و صدها دانشمند و پژوهشگر و اديب و عارف ديگر، دليل محكمي بر اين ادعاست.
نجوم از جمله علومي بوده است كه از همان آغاز تمدن شهرنشيني ايران يعني تمدن هاي پيش از دو هزار قبل از ميلاد منجمله عيلام و ساير تمدن هاي اطراف آن نضج يافته است.
در اين مدت طولاني تا اين زمان همواره ايرانيان بنابر دلايلي مختلفي كه در ادامه خواهد آمد توجه ويژه اي به علم نجوم داشته اند. كه رصدخانه مراغه در واقع نمونه مهم آن است.
براي پي بردن به اهميت مركز علمي رصدخانه مراغه همين بس كه بدانيم پايه گذاري رصدخانه مراغه به گونه يك بنياد عظيم پژوهشي و آموزشي از قرن هفتم هجري و نقش مهم آن در گرد آوردن گروهي بزرگ از دانشمندان و دانش پژوهان و دانشجويان از يك سو و تمركز دادن كتاب ها و مدارك و اسناد علمي معتبر در آن و فراهم ساختن موجبات پژوهش در جوي آرام و بهره مند از تمامي امكانات لازم و بالاخره عرضه ساختن بررسي ها و كشفيات اين بنياد علمي در جهان آن روز موجبات آن فراهم ساخت تا شهرت اين مركز علمي به بيشتر سرزمين ها بپيچد و توجه بسياري از سرزمين ها را به خود جلب نمايد تا جايي كه بيشتر حكم رانان و محققان آرزو ميكردند تا بتوانند نظير چنين چيزي مركزي را در سرزمين خويش بر پا سازند.
با عنايت به ضرورت معرفي اين گذشته پر بار به نسل جوان امروزي تشويق و ترغيب آنان به ادامه راه گذشتگان، و نيز ايجاد مركزي براي و رصد اجرام آسماني، تحقيق و پژوهش، برگزاري همايش ها و كنفرانس هاي علمي و پژوهشي و ايجاد يك مركز مطالعات نجوم در شهر ترانزيتي چون ابهر كه در مسير اتصال سه قطب علمي غرب و شرق و جنوب كشور است ضروري مي نمايد.
در طراحي اين مجموعه بايد تاسيسات جنبي را طراحي كرد كه ميتواند گذشته تاريخي پرشكوه علم نجوم ايران را به بازديد كنند گان در سطح هاي مختلف و با دانستني هاي متفاوت اطلاعات ارز نده اي را انتقال داد. با ايجاد اين واحد ها برداشتي متفاوت براي همه بازديد كنندگان در زمينه هاي علوم ستاره شناسي كهن ايران و سير چگونگي آن بدست خواهد آمد – محققان و پژوهشگران نيز خواهند توانست با استفاده از امكانات فراهم آمده در اين مجنمع علمي به كار پژوهش هاي ارزنده اي در زمينه علم ستاره شناسي و رشد تكاملي آن بپردازند و بسياري از نكات تاريك و ناشناخته را روشن كنند همچنين با ايجاد يك تالار كوچك كنفرانس و امكان برگزاري سمينارهاي علمي و تبادل نظر در زمينه ستاره شناسي و تاريخ علم نجوم در ايران فراهم خواهد آمد.
با ايجاد يك پلانتاريم نيز موجبات آن فراهم خواهد گشت تا بازديد كنندگان از مجموعه بتوانند با مشاهده آن شناختي مطلوب از آسمان بدست آورند.
باشد كه اين خود موجب آن گردد تا شوق تحقيق در كارهاي ستاره شناسي كه پس از دوران هاي شكوفايي گذشته. امروز از جان ها بيرون رفته است دوباره در ميان جوانان اين مرز و بوم زنده شود.
از طرفي ايجاد و چنين مجموعه اي ميتواند در جلب توريست نيز موثر بود. و ضمن رونق بخشيدن به اقتصاد شهر با توجه به بناهاي تاريخي شهر موجب رونق صنعت جهانگردي شود.
جدا از مناطق فوق بايد به اين نكته توجه داشت كه اصولا تحقيق درباره علوم زير بنايي چون نجوم جز و شاخص هاي توسعه كشورها به حساب مي آيد بنابراين پرداختن به مسائلي همچون علم نجوم ميتواند روح تحقيق و توسعه را در ملت ها پرورش دهد.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1396/5/30  ساعت: ۰۴

تعداد صفحات:25
نوع فايل:word
بخش از پروژه:
به طور كلي سيستم‌هاي حمل و نقل به چهار دسته هوايي، جاده‌اي، ريلي و دريايي تقسيم ميشوند كه براي دسترسي به هر يك از اين سيستم‌ها مسافران بايد خود را به فرودگاه‌ها، پايانه‌ها، ايستگاه‌هاي راه‌آهن و بنادر و اسكله‌ها برسانند. بنابراين اولين مولفه‌اي كه در انتخاب يك سيستم حمل و نقل تاثير بسزايي خواهد داشت بحث دسترسي به آن سيستم خواهد بود. به همين دليل است كه نقش مهم جانمايي در هر سيستم حمل و نقل بسيار حايز اهميت است. سيستم حمل و نقل ريلي به دليل مزاياي فراوان مانند مصرف انرژي كمتر، ايمني بالا، حمل انبوه بار و مسافر، سازگاري با محيط زيست و اشغال فضاي كمتر از جايگاهي ويژه در صنعت حمل و نقل برخوردار ميباشد.

در راه آهن شهري هر يك از سر بخش ناوگان، زير بنا و بهره‌برداري و مديريت در جذب ترافيك نقش عمده‌اي ايفا مي‌كنند. ولي آنچه كه در نگاه اول بيشتر حائز اهميت است، جانمايي ايستگاه، ساختمان ايستگاه و كيفيت خدمات ارائه شده در آن ميباشد كه منجر به جذب ترافيك بيشتر و در نتيجه درآمدزايي و رونق بيشتر اين صنعت خواهد بود.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1396/5/30  ساعت: ۰۴

تعداد صفحات:95
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
چكيده
مقدمه
فصل اول : شبكه كامپيوتري چيست؟
شبكه كامپيوتري چيست؟
مدلهاي شبكه
اجزا شبكه
انواع شبكه از لحاظ جغرافيايي
ريخت شناسي شبكه (Net work Topology)
پروتكل هاي شبكه
مدل Open System Interconnection (OSI)
ابزارهاي اتصال دهنده (Connectivity Devices)
فصل دوم : مفاهيم مربوط به ارسال سيگنال و پهناي باند
مفاهيم مربوط به ارسال سيگنال و پهناي باند
كابل شبكه
كارت شبكه (Network Interface Adapter)
عملكردهاي اساسي كارت شبكه
نصب كارت شبكه
تنظيمات مربوط به ويندوز براي ايجاد شبكه
شبكه هاي بي سيم WirelessNetworking
پارامترهاي مؤثر در انتخاب و پياده‌سازي يك سيستم WLAN
فصل سوم : آشنايي با كارت شبكه
كارت شبكه
وظايف كارت شبكه
نصب كارت شبكه
فصل چهارم : مراحل نصب ويندوز 2003
نصب ويندوز 2003
فصل پنجم : مباني امنيت اطلاعات
مباني امنيت اطلاعات
اهميت امنيت اطلاعات و ايمن سازي كامپيوترها
داده ها و اطلاعات حساس در معرض تهديد
ويروس ها
برنامه هاي اسب تروا ( دشمناني در لباس دوست )
ره گيري داده ( استراق سمع )
كلاهبرداري ( ابتدا جلب اعتماد و سپس تهاجم )
نرم افزارهاي آنتي ويروس
فايروال ها
رمزنگاري
فصل ششم : مراحل اوليه ايجاد امنيت در شبكه
مراحل اوليه ايجاد امنيت در شبكه
شناخت شبكه موجود
ايجاد محدوديت در برخي از ضمائم پست الكترونيكي
پايبندي به مفهوم كمترين امتياز
پروتكل SNMP)Simple Network Management Protocol)
تست امنيت شبكه
نتيجه گيري
منابع و ماخذ

فهرست اشكال:
شبكه نظير به نظير
سرويس دهنده – سرويس گيرنده
توپولوژي ستاره اي
توپولوژي حلقوي
توپولوژي اتوبوسي
توپولوژي توري
توپولوژي درختي
لايه كاربرد
ابزارهاي اتصال دهنده
هاب
شبكه تركيبي
سوئيچ ها
ارسال سيگنال و پهناي باند
كابل شبكه
كابل Coaxial
BNC connector
Thin net
connector RJ45
كابل CAT3
فيبر نوري
شبكه هاي بي سيم WirelessNetworking
شبكهWLANبا يكAP((AccessPoint
كارت شبكه
مادربرد
Recovery Console
پنجره Partitions
Regional and Language Options
انتخاب مجوز
انتخاب پسورد
پنجره ضوابط و معيارهاي گزينش
Date and Time Settings
پنجره تنظيمات شبكه
Domain Controller & Workgroup
Welcoming screen

چكيده:
استفاده از شبكه هاي كامپيوتري در چندين سال اخير رشد فراواني كرده و سازمان ها و موسسات اقدام به برپايي شبكه نموده اند. هر شبكه كامپيوتري بايد با توجه به شرايط و سياست هاي هر سازمان، طراحي و پياده سازي گردد. در واقع شبكه هاي كامپيوتري زير ساخت هاي لازم را براي به اشتراك گذاشتن منابع در سازمان فراهم مي آورند؛ در صورتي كه اين زير ساخت ها به درستي طراحي نشوند، در زمان استفاده از شبكه مشكلات متفاوتي پيش آمده و بايد هزينه هاي زيادي به منظور نگهداري شبكه و تطبيق آن با خواسته هاي مورد نظر صرف شود.
در زمان طراحي يك شبكه سوالات متعددي مطرح ميشود:
براي طراحي يك شبكه بايد از كجا شروع كرد؟
چه پارامترهايي را بايد در نظر گرفت ؟
هدف از برپاسازي شبكه چيست ؟
انتظار كاربران از شبكه چيست ؟
آيا شبكه موجود ارتقاء مي بايد ويا يك شبكه از ابتدا طراحي مي شود؟

مقدمه:
انتخاب يك روش p2p معمولا به دليل يك يا چند مورد از اهداف زير صورت ميگيرد:
تقسيم و كاهش هزينه: راه اندازي يك سيستم متمركز كه بتواند از سرويس گيرنده هاي زيادي پشتيباني كند، هزينه زيادي را به سرور تحميل خواهد كرد. معماري p2p ميتواند كمك كند تا اين هزيته بين تمام peer ها تقسيم شود. بعنوان مثال در سيستم اشتراك فايل، فضاي مورد نياز توسط تمام peer ها تامين خواهد شد.
افزايش مقياس پذيري و قابليت اعتماد: به دليل عدم وجود يك منبع قدرتمند مركزي، بهبود مقياس پذيري و قابليت اعتماد سيستم يكي از اهداف مهم به شمار مي آيد و بنابراين باعث نوآوري هاي الگوريتمي در اين زمينه ميشود.
افزايش خودمختاري: در بسياري از موارد كاربران يك شبكه توزيع شده مايل نيستند كه متكي به يك سرور متمركز باشند، چون متكي بودن به يك سرور متمركز باعث محدود شدن آن ها ميشود. مثلا در مورد كاربرد اشتراك فايل، كاربران ميتوانند به طور مستقل فايل هاي يكديگر را دريافت كنند بدون آن كه متكي به يك سرور متمركز باشند كه ممكن است مجوز دريافت فايل را به آن ها ندهد.
گمنامي : اين واژه وابسته به همان خودمختاري ميشود. كاربران ممكن است مايل نباشند كه هيچ كاربر ديگري يا سروري اطلاعاتي در مورد سيستم آن ها داشته باشد. با استفاده يك سرور مركزي، نميتوان از گمنامي مطمئن بود، چون حداقل سرور بايد بگونه بتواند سرويس گيرنده را شناسايي كند مثلا با استفاده از آدرس اينترنتي آن. با استفاده از معماري p2p چون پردازش ها به صورت محلي انجام ميشود، كاربران ميتوانند از دادن اطلاعاتي در مورد خودشان به ديگران اجتناب كنند.
پويايي : فرض اوليه سيستم هاي p2p اين است كه در يك محيط كاملا پويا قرار داريم. منابع و نودهاي محاسباتي مي توانند آزادانه به سيستم وارد و از آن خارج شوند.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1396/5/26  ساعت: ۰۴

تعداد صفحات:70
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
اشكانيان
ارشك شاه و سلسله اشكانيان
سقوط اشكانيان
حدود و متصرفات ايران در زمتن اشكانيان
مذهب اشكاني
خط و زبان در دوره اشكاني
پادشاهاني بدون دين واحد و رسمي
هنر در جامعه اشكاني
دوران آشور قديم
معماري
مهرهاي استوانه اي
دوران آشور مياني
هنر هوري ـ ميتاني و ارتباط آن با هنر آشور ميانه
معماري
هنرها
سبك شاخص آشوري: بيداري آشوري ها
معماري
مهرهاي استوانه اي
دوران آشور جديد: عصر امپراطوري
قرن نهم ق.م: از آشور ناصرپال دوم تا شلمانزر سوم
امپراطوري آشور
تيگلات پيله‌سر سوم
شلمانزر پنجم
هنر آشوري
هنر آشور قديم
هنور هوري ـ ميتاي و آشور ميانه
اوج شكوفايي هنر آشور ميانه در قرن 13 ق.م
هنر دوره آشور بانيال
منابع

اشكانيان:
در شما خاوري ايران كه اينك كشورهاي آسياي ميانه قرار دارند، قومي ديگري به نام پارتيان معماري كاملاً متفاوتي را تكوين بخشيد. پارتيان با حركت به سوي باختر، مقدار زيادي از قلمرو سلوكيان را تسخير كردند، ولي براي مدتي هر دو شاهنشاهي وجود داشت. معماري پارتيان، با تركيب عناصر يوناني و ايراني شيوه جديد و بي نظيري را در معماري به وجود آورد و با تجديد حيات مجدد به ويژگيهاي نمادي طرح ايراني پرداخت.
دو اركان مهم پارتيان در زمينه معماري، يكي دستيابي به گنبد روي گوشواره و ديگري، تكوين ايوان طاقدار است كه هر دو رشد معماري ايراني در دوره‌هاي واپسين، نقش حياتي داشت. متاسفانه از اين آثار، چندان چيزي سالم باقي نمانده و اغلب بناهاي قابل مطالعه، در بيرون از خاك اصلي ايران واقع است، يعني در بين‌النهرين و قسمت شمال شرقي. اين امر، سرعت گسترش نيروي پارتيان را در سراسر فلات ايران نشان ميدهد. با اين كه، هنر پارتي در حدود سال 250 ق.م شناخته شده است، با اين همه در واقع از زمان پادشاهي مهرداد دوم از سلسله اشكاني در سال 123 ق.م معلومات ما درباره معماري گسترده پارتي شكل ميگيرد. از ويرانه‌هاي كاخ بزرگ مربوط به سده دوم ميلادي در الحضر (عرق كنوني)، اگر هم نخستين نوآوريهاي پارتي را نتوان ديد، ولي آن قدر رد پا و نشانه هست كه بتوانيم استعدادهاي پارتي را بازشناسيم.
كاخ آشور، كه يكي از بناهاي اشكاني مربوط به قرن اول ميلادي است، با اضافاتي از قرن سوم، بازهم نقشه جالب‌ تري را دست كم از لحاظ پيشرفت‌هاي بعدي ايرانيان، ارائه ميدهد. در آن نخستين نمونه چهار ايوان را ميبينيم كه به يك حياط چهارگوش مركزي مشرف است. اين طرح با تغييرات اندكي، همان نقشه چهار ايوان است كه شالوده مسجدها، مدرسه‌ها و كاروانسراهاي ايراني را در قرون بعد تشكيل ميدهد.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1396/5/26  ساعت: ۰۴

تعداد صفحات:48
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
مقدمه
فلزات آهن
متالوژي آهن و فولاد
ميزان كربن در فلزات آهن
فولاد
خواص فولاد
تاثير ناخالص كيفيت فولاد
عمليات گرمايي بر روي فولاد
فولادهاي سازه اي
فلزات غيرآهن
آلومينيوم
آلومينيوم خالص
آلياژهاي آلومينيومي
پوشش آلومينيوم
پرداخت نهايي فلزات غيرآهني
آبكاري
نگاهداري از پرداخت ها
خوردگي در فلزات
محيط
پيش بيني عملي براي مقابله با خوردگي
مس
روي
سرب
نيكل
قلع
كرم
تيتانيوم

مقدمه:
گستره وسيعي از آلياژهاي فلزات آهني و غيرآهني در ساختمان ها كاربرد دارند، ولي آهن، فولاد، آلومينيوم، مس، سرب و روي غالب تر هستند، رويكرد نوين در عرصه ساخت و ساز به سمت توليد آلياژهاي بادوام تر و استفاده از روكش هايي براي ايجاد محافظت و گوناگوني ظاهري در انواع محصولات است. به طور كلي براي توليد فلزات از مواد خام انرژي زيادي لازم است؛ به هر حال مصرف انرژي فراوان در برابر عمر طولاني و قابليت بازيافت محصولات فلزي زياد نمي نمايد تقريبا 50% توليد كنوني فولاد در دنيا از آهن قراضه ميباشد.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1396/5/24  ساعت: ۰۹

تعداد صفحات:33
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
مقدمه
DTMF و روش توليد آن
DTMF چيست؟
روش توليد DTMF
مدولاسيون پهناي پالس PWM
ميكروكنترلر AVR AT9058515
اجزا اصلي
توضيح پايه ها
معماري AVR
ساختمان فضاي حافظه
مدهاي آدرس دهي
توليد DTMF نوسط AT9058515
آشنايي با تايمر يك
تعيين مدهاي تايمر براي توليد DTMF
نرم افزار مربوط به پروژه
الگوريتم و فلوچارت برنامه
جزئيات برنامه
سخت افزار و شماتيك پروژه

چكيده:
DTMF يا Dual Tone Multiple Frequecies روشي است براي توليد سيگنال هاي Tone بمنظور استفاده در سيستم هاي تلفن، مودم، كارت هاي صوتي و غيره اين روش با توجه به استاندارهاي مشخصي كه دارد اين امكان و قابليت را به ما ميدهد تا سيگنال Tone مورد نظر را توسط ميكروكنترلرها و يا AVR طراحي و پياده سازي كنيم.

مقدمه:
در اين پروژه ما به بررسي چگونگي عملكرد DTMF Generator ميپردازيم و خواهيم ديد كه سيگنال DTMF چيست و چگونه ميتوان آن را توليد كرد براي اين منظور روشي را به اختصار توضيح ميدهيم كه با نحوه ساخت يك سيگنال DTMF به طور كامل آشنا شويم.
بعد از اين كه در مورد DTMF صحبت كرديم با ميكروكنترلري كه در اين پروژه مورد استفاده قرار گرفته آشنا ميشويم. ميكروكنترلر AVR با سريال AT9058515 ساخت شركت Atmel ميباشد كه ابتدا با قابليت ها و اجزا آشنا ميشويم و بعد از آن خواهيم ديد چگونه ميتوان براي توليد موج DTMF به ما كمك كند.
بعد از اين كه با DTMF آشنا شديم و AT9058515 را مورد بررسي قرار داديم ميخواهيم ببينيم كه چگونه ميتوان با استفاده از AT9058515 سيگنال مورد نظر را توليد كرد. براي اين منظور رجيسترها، پايه ها و ديگر اجزايي كه در توليد DTMF سهيم هستند را بررسي ميكنيم.
در قسمت بعدي نرم افزار مربوط به پروژه را خواهيم ديد و الگوريتم ها و فلوچارت هاي مربوط به برنامه را بررسي ميكنيم.
در نهايت و در آخرين بخش سخت افزار و شماتيك پروژه را ميبينيم و راجع به آن صحبت خواهيم كرد. البته لازم به ذكر است با توجه به اين كه در اين پروژه ما به طراحي و پياده سازي DTMF توسط AT9058515 پرداختيم و عملاً اين مسئله را شبيه سازي كرديم لذا IC هايي كه در بازار موجود هستند، موج DTMF را توليد ميكنند معرفي ميكنيم، ICهايي مانند AT94K يا AT94S يا AT90S4414 و غيره ساخت شركت Atmel براي همين منظور طراحي و ساخته شده اند و مي توان از آن ها براي مصارف مربوط به DTMF استفاده كرد.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1396/5/24  ساعت: ۰۹

تعداد صفحات:28
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
فصل اول
تعاريف، وظايف و مسئوليت ها
بخش 1: تعريف اصطلاحات
سيستم
روش
شيوه يا متد
تعريف تجزيه و تحليل سيستم ها
مفروضات (داده ها)
تعريف اطلاعات
تعريف فرم
بخش 2: وظايف و مسئوليت ها
دلايل آغاز تجزيه و تحليل سيستم ها
فوايد تجزيه و تحليل سيستم ها و روش ها
تحليل گر سيستم كيست؟
تحليل گر سيستم و نقش او در فرآيند تجزيه و تحليل و طراحي سستم
فصل دوم
مراحل تجزيه و تحليل سيستم ها و روش ها
مرحله يكم: شناخت مشكل و تبيين آن ها
مرحله دوم: ايجاد فرضيه
مرحله سوم: گردآوري اطلاعات
كتابخانه
استفاده از اسناد و مدارك و بايگاني ها
جداول و نمودارهاي سازماني
مشاهده
مشاهده مستقيم
مشاهده غيرمستقيم
پرسشنامه
پرسشنامه آزاد
پرسشنامه ثابت
مصاحبه
مصاحبه آزاد
مصاحبه منظم
مرحله چهارم: طبقه بندي اطلاعات
جدول
نموادار
نمودار خطي
نمودار ميله اي يا ستوني
نمودار دايره اي
نمودار فضايي
نمودارهاي سازماني
مرحله پنجم: تجزيه و تحليل اطلاعات
مرحله ششم: نتيجه گيري و ارائه راه حل
نحوه ارائه راه حل
همخواني با برنامه هاي سازمان
ارائه چند راه حل به جاي يك راه حل
مطابقت با قوانين و مقررات
قابليت اعمال
تناسب بين هزينه اجرا و منافع حاصله از اجراي طرح
سهولت اجرا
مرحله هفتم: تهيه و تنظيم گزارش
مرحله هشتم: اجرا
مرحله نهم: آزمايش طرح جديد
مرحله دهم: استقرار طرح جديد
روش موازي يا هم زمان
روش تدريجي يا مرحله اي
روش يكباره
روش اجراي آزمايشي
مرحله يازدهم: ارزيابي عملكرد

تجزيه و تحليل سيستم ها و روش ها:
غالب محققان،‌ دانش پژوهان و كساني كه با تكنيك تجزيه و تحليل سيستم ها و روش ها آشنايي دارند بر اين عقيده اند كه براي تجزيه و تحليل سيستم ها و روش ها نميتوان يك تعريف جامع و مانع كه معرف صحيح و دقيق آن باشد بيان كرد. نويسندگان مختلف، با توجه به سليقه يا منظور خاص خود، اين اصطلاح را تعريف نموده اند:
1:نورمن بريش: تجزيه و تحليل سيستم ها و روش ها عبارتست از مطالعه و بررسي بمنظور بهبود بخشيدن به سيستم هاي خدماتي (سرويس دهنده) كنترل كننده و هماهنگ كننده عمليات يك سازمان. بدين ترتيب، تجزيه و تحليل سيستم ها و روش ها، خطي مشي آينده سازمان را مشخص ميكند و با ايجاد يك روش كنترل صحيح، اجراي دقيق طرح هاي پيش بيني شده آينده سازمان را تضمين مي نمايد.
2:آلن ديويس: تجزيه و تحليل سيستم ها و روش ها را يك وظيفه و كار ستادي و تخصصي تلقي ميكند كه هدف آن مطالعه، بررسي و بهبود بخشيدن به كليه سيستم ها و روش هاي موجود در يك سازمان است.
نويسنده اي به نام چارلز ميكس تعريف خود را به تجزيه و تحليل مديريت امور دفتري محدود ميكند و اين تعريف بدين گونه است: تجزيه و تحليل عبارت است از مطالعه جامع و كامل سيستم ها و روش هاي سازمان بمنظور بهبود بخشيدن و ساده كردن تمور دفتري
واضح است كه در اين تعريف، سيستم ها و روش هاي اداري و دفتري بيشتر مورد توجه قرار گرفته و عقيده وي اين است كه پي بردن به مسائل و مشكلات اداري و دفتري و بهبود بخشيدن به آن ها در بهبود وضع كلي سازمان، اثر قابل ملاحظه اي خواهد داشت.
نويسنده ديگري، تجزيه و تحليل را منحصر به امور اداري ميداند آن را چنين تعريف ميكند: تجزيه و تحليل اداري عبارت است از مطالعه و بررسي مسائل و مشكلات اداري از نظر وظايف متصديان مربوطه و روش هايي كه براي انجام آن بكار ميرود و كشف عامل پيدايش اين علل و طرح و تنظيم پيشنهادهاي لازم به منظور حل آن ها

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1396/5/24  ساعت: ۰۹

تعداد صفحات:96
نوع فايل:WORD
فهرست مطالب:
مقدمه
هنر و هنرمند
مبناي هنر
تقليد طبيعت
وظيفه هنرمند
هنر لازم و سودمندات
فصل اول
نقاشي قديم و جديد
امپرسيونيسم
شيوه هاي جديد نقاشي
اساس شيوه امپرسيوسيت
تاثير جو در رنگ ها
تاثير تغييرات نور در رنگ ها
تاثير رنگ هاي مجاور
رنگ هاي مكمل
روش رنگ آميزي
شيوه هاي جديد نقاشي
فصل دوم
مارسل دوشان وان گوگ
گوگن
سزان
منابع

مقدمه:
پيش از آغاز اين تعال لازم است از زمينه هنر و هنرمند مطالبي را بعنوان مقدمه و شروع پژوهش عنوان نمائيم. نخست به مبحث هنر و هنرمند ميپردازيم، مشخص گردد كه هنر چيست و هنرمند كيست :
هنر و هنرمند:
در سال هاي اخير، از هنر بسيار سخن بر ميان آمده است ليكن به جرأت ميتوان گفت تاكنون نوشته اي كه هنر را به مردم كتاب خوان كشور، بشناساند و تعريف جامع و دقيقي از آن به دست دهد، به زبان فارسي در نيامده است. آن چه نويسندگان بزرگ پيشين، درباره هنر گفته اند با مفاهيم وسيع و عميقي كه اين واژه به ويژه در قرن نوزدهم و عصر، يافته است سازگار نيست و تعاريفي نيز كه در جزوات و مقالات مهنامه هاي پارسي از هنر آمده است، به هيچ رو خواست كتاب خوان هاي وطن ما را بر نمي آورد.
هنر در واقع به معني آن درجه از كمال آدمي است كه هوشياري و خداست، فضل و دانش را در بر دارد و نمود آن صاحبه هنر را برتر از ديگران نشان ميدهد.
صدها هزار انسان همه عمر خود را از نخستين روزهاي جواني، براي اين كه بياموزند چگونه پاهاي خويش را به سرعت بچرخانند (رقاصان)، ديگران (موسيقي دانان) براي آن كه بدانند چگونه انگشتان خود را با شتاب بر شستي ها و تارها بلغزانند، و دسته ديگر (نقاشان براي آن كه بياموزند به چه طريق با رنگ ها هر آنچه را كه مي بينند رقم زنند براي فراگيري آن تلاش ميكنند و مي آموزند و آن چه را كه آموختند به نحواحسن آن را انجام دهد. در واقع هنر نتيجه كوشش انسان براي ايجاد زيبايي است نقاشي، پيكر سازي، معماري و موسيقي و شاعري، همه از فنون هنر است زيرا اين فنون جز جستجوي زيبايي و ايجاد و ايجاد آن هدفي ندارند زيبا چيزي است كه دلپزير و خوشايند است اگرچه به ظاهر در زندگاني عملي سودي از آن حاصل نميشود.
بسا چيزها هست كه هم زيبا و هم سودمند است اما دل كه از زيبايي آن ها لذت ميبرد به سودشان چشم ندارد. همين كه فايده امور را به نظر در آوريم خواه نخواه ذوق زيبا پرستي از ما دور ميشود.
كشتزار بهاري بار رخشندگي و خرمي سبزه ها و آن گل هاي خودرو كه به رنگ هاي گوناگون صفحه سبز چمن را منقش كرده به چشم شما كه در طلب زيبايي به دشت رفته ايد دلپذير است از آن به طلب مي آييد و صفت زيبا بدان ميدهيد. نزد شما زيباست زيرا از آن سودي نمي خواهيد اما براي كشاورزي كه بايد از محصول اين كشت معاش كند و در نظري كه بر آن مي افكند حاصل رنج خود را هنگام درو تخمين ميزند كشتزار زيبا نيست، سودمند است. پس نتيجه ميگيريم كه هنر در جستجوي زيبايي است و زيبايي و سودمندي دو تاست پس ناسودمندي صنعت اصلي هنر است پرده اي كه پرداخته قلم سحر انگيز نقاش زبردستي است، شما را در تماشاي تناسب رنگ ها و چابكي خطوط آن در درياي لذت غوطه ور ميكند و از ديدن آن همه بدايعي كه ملاحظه ميكنيد به وجد مي آيد و احساس لذت بيش از اندازه مي كنيد.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1396/5/24  ساعت: ۰۸

تعداد صفحات:30
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
مقدمه
ارزيابي بخش هاي مرتبط با رشته علمي كارآموز
بررسي آموخته ها وپيشنهادات
اقليم در ساختمان
فرم ساختمان در رابطه با اقليم
فرم ساختمان در اقليم گرم و خشك
بافت روستايي
حياط
طارمه (ايوان)
شنا سيل
آب: عنصر اصلي بر كالبد روستا
اقليم گرم و خشك
اقليم سرد
انسان، طبيعت
لهجه ها
رواني
روحيه اقتصادي و تجاري
البسه
تغذيه
فرهنگ عامه
معماري در اقليم هاي مختلف
گنبد در اقليم گرم و خشك
فرم بنا در مناطق گرم و خشك
نوع مصالح
ساختمان هاي گلي
ساختمان هاي خشتي
ساختمان و انواع آن
انواع ساختمان از لحاظ مصالح مصرفي
ساختمان‌هاي بتني
ساختمان‌هاي فلزي
ساختمان‌هاي آجري
ساختمان‌هاي چوبي
ساختمان‌هاي تركيبي
مقاوم سازي ساختمانهاي آجري غيرمسلح موجود
بررسي علل آسيب پذيري ساختمان هاي آجري و بتني در برابر زلزله
روشهاي مقاوم سازي ساختمان هاي بنايي
تعمير سطوح
ملات با تور سيمي
بتن پاشي
تزريق گروت و يا اپوكسي
پر كردن باز شوها
بزرگ كردن باز شوها
افزايش بارهاي قائم
تقويت اتصالات ديوار ديافراگم
نوارهاي فولادي
اضافه كردن مهاربند
افزودن هسته هاي مركزي
روش فيبرهاي مسلح كننده پليمري
پوشش كامل ديوار يا نوار با الگوي X
مسلح كردن بازشوها
منابع

ارزيابي بخش هاي مرتبط با رشته علمي كارآموز:
اولين نياز طبيعي انسان غذا ميباشد زيرا انسان بدون خوراك قادربه ادامه حيات نيست. دومين نياز انسان مسكن ميباشد و مكاني كه در آن زندگي مي كند و فرزندانش را بزرگ مي كند و در آن به زندگي ادامه ميدهد.
مسكن تنها به ساختمان مسكوني ختم نمي شود بلكه شامل ساختمان هاي آموزشي و درماني و اداري نيز مي باشد. به همين دليل تمام ارگان ها و نهادها نياز مبرم به ساختمان دارند.
در تاسيس يك ساختمان نياز به همكاري مهندس عمران و معمار و تكنسين ساختمان و حتي مهندس برق و تاسيسات نيز مي باشد به همين دليل رشته عمران و معماري مرتبط با تمام رشته ها ميباشد.

بررسي آموخته ها و پيشنهادات:
اصولا كارهايي را كه براي احداث يك ساختمان صورت مي گيرد بسيار گسترده مي باشد و به علت محدود بودن زمان كارآموزي نمي توان تمام كارهاي انجام شده را ديد و از نزديك لمس كرد. در اين مجموعه سعي شده است تا حدودي انواع اقليم و تاثير اقليم در ساختمان سازي و انواع ساختمان و روشهاي مقاوم سازي ساختمان پرداخته شود.
اقليم در ساختمان
فرم ساختمان در رابطه با اقليم :
تأثير مستقيم عوامل اقليمي در شكل گيري موجودات واقعيتي شناخته شده است. در تاريخ طبيعي قانوني وجود دارد كه ميگويد فقط انواع و گونه هايي مي توانند به حيات خود ادامه دهند كه بتوانند با محيط خود هماهنگي ايجاد كنند و با مصالح خود جور درآمده و با تمام نيروهاي داخلي و خارجي كه روبرو هستند سازگار باشند. بررسي شكل گياهان در مناطق اقليمي مختلف، شباهتي را بين شكل گياهان و ساختمان هاي آن مناطق آشكار ميسازد.
اين تشابه به دليل آن است كه عوامل كه در شكل دادن به گياه تأثير دارند در شكل دادن به محيط انساني نيز مي توانند به همان اندازه مؤثر باشند.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1396/5/24  ساعت: ۰۸

تعداد صفحات:72
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
چكيده
مقدمه
فصل اول – تاريخچه برخي از زبانهاي برنامه نويسي
زبان برنامه نويسي c
زبان برنامه نويسي c++
اهداف بوجود آمدن c++
زبان برنامه نويسي c#
زبان برنامه نويسي Java
زبان برنامه نويسي visual basic
زبان برنامه نويسي پايتون
ويژگيهاي شي گرايي
رايگان
قابليت حمل
قدرتمند
دروني سازي و گسترش
فصل دوم – زبان Delphi
تاريخچه زبان Delphi
سال 1995- Delphi – 1
سال 1996- Delphi – 2
سال 1997- Delphi – 3
سال 1998- Delphi – 4
سال 1999- Delphi – 5
سال 2001- Delphi – 6
فصل سوم – زبان c
تاريخچه c
برنامه نويسي ساخت يافته
مراحل اجراي يك برنامه c
خطاهاي برنامه نويسي
فصل چهارم – Visual Basic 6
مقدمه اي بر زبان برنامه نويسي Visual Basic
فصل پنجم – زبان java
جاوا
تاريخچه
اهداف اوليه
خط مشي جاوا
پياده سازي
اداره خودكار حافظه
گرامر
نمونه هايي از برنامه هاي جاوا
توزيع هاي جاوا
كلاس هاي خاص
كتابخانه هاي كلاس
كتابخانه هاي مركزي
كتابخانه هاي موضعي و بين المللي
كتابخانه هاي واسط كاربر
ويرايش
ايرادات مطرح شده
پاسخ به ايرادات
يك اشتباه متداول
منابع

چكيده:
مسلما يكي از سودمندترين اختراعات بشر تا به امروز كامپيوترها بوده اند. دستگاه هايي كه هزاران بار سريع تر از انسان فكر مي كنند و سرعت عملشان به طرز غير قابل باوري بالاست. سرعت و قدرت، امكان انجام خيلي از كارهايي را فراهم كردند كه انسان بطور عادي از انجام آن ها عاجز بود. اما يك مشكل وجود داشت اين دستگاه ها به همان اندازه كه قوي بودند، كم هوش هم بودند؛ آنها به طور عادي هيچ عملي انجام نمي دادند مگر اينكه به صراحت از آنها درخواست ميشد. اما اين درخواست چگونه بايد صورت ميگرفت؟ بايد راهي براي گفتگو با آنها پيدا ميشد. و در اين زمان بود كه متخصصان تصميم گرفتند زبانهاي مخصوصي را به وجود بياورند تا بتوانند با كامپيوترها گفتگو كنند. اين زبانهاي مخصوص به اصطلاح زبانهاي برنامه نويسي كامپيوتر نام گرفتند.به نسل اوليه زبانهاي برنامه نويسي، زبانهاي سطح پايين گفته ميشد، چرا كه به سختي قابل يادگيري و به كارگيري بودند. پياده سازي اعمالي ابتدايي توسط اين زبانها باعث ميشد مدت ها وقت با ارزش برنامه نويسان گرفته شود. اما وضع به همين منوال نماند و با گذشت زمان زبانهاي جديدي به وجود آمدند كه آموختن آن ها راحت تر بود. طي سه دهه اخير، صنعت كامپيوتر مورد هجوم انواع زبانهاي برنامه نويسي قرار گرفت.

مقدمه:
سيستم هاي كامپيوتري جديد، تاثيرات وسيع و رشد يابنده اي بر اكثر فعاليت هاي بشري داشته و دارند. كامپيوتر امكان داده است تا زمينه هاي جديدي از تحقيقات در علوم ايجاد شوند كه پيشتر، به سبب كمبود داده ها و محدوديت در انجام تحليل ها و محاسبات عددي، چندان شناخته شده نبودند. كامپيوتر، پيشرفت هاي تكنولوژي، از قبيل سفر به ماه، را تسهيل كرده و به عنوان وسيله اي براي كنترل فرآيندهاي صنعتي، به گستردگي مورد استفاده قرار ميگيرد. اكثر سيستمهاي حسابداري و بانكي، اينك كامپيوتري شده و در فعاليت هايي مثل مديريت موجودي و انبار، پرداخت حقوق حمل و نقل و مراسلات، از كامپيوتر در حد وسيع استفاده ميشود. سازمان هاي دولتي، اينك براي ذخيره و بازيابي اطلاعات، كامپيوتر را به كار ميگيرند. در دانشگاه ها براي ذخيره و بازيابي اطلاعات، امور حسابداري و پرداخت حقوق، برنامه ريزي دروس و ثبت نام دانشجويان و فعاليت هاي ديگر از كامپيوتر بهره برداري ميشود. بسياري از سيستم هاي كتابداري، اينك كامپيوتري شده اند و در كتابخانه ها، حتي براي نگاهداري و بازيابي اسناد و مدارك و چكيده هاي علمي، از كامپيوتر استفاده ميكنند. سخن كوتاه، كامپيوتر در تمام فعاليتهايي كه در آن ها پردازش سريع حجم زيادي از اطلاعات، مورد نياز باشد، به كار برده ميشود.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1396/5/24  ساعت: ۰۸

تعداد صفحات:164
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
فصل اول: طرح تحقيق
مقدمه
بيان مسأله
ضرورت و اهميت پژوهش
اهداف پژوهش
هدف كلي پژوهش
اهداف ويژه پژوهش
فرضيه هاي پژوهش
فرضيه اصلي پژوهش
فرضيه هاي فرعي پژوهش
پيش فرض هاي پژوهش
محدوديت هاي پژوهش
تعاريف نظري
تعاريف عملياتي
فصل دوم: ادبيات و پيشينه تحقيق
مقدمه
بخش اول: مباني نظري پژوهش
مفهوم تربيت بدني
تعريف ورزش
ورزش
تعاريف ورزش همگاني
مفهوم جهاني ورزش
مفهوم ورزش
كيفيت زندگي
حق به دنبال خوشحالي بودن
انگيزه و گرايش مردم كشورهاي مختلف جهان به ورزش همگاني
فوائد شركت در فعاليتهاي ورزش همگاني
تأثير ورزش همگاني در تغيير رفتار
طبقه بندي ورزش هاي همگاني
گرايش به ورزش همگاني به عنوان فعاليتي براي اوقات فراغت
تعادل در ورزش
مفهوم فراغت
توسعه تاريخي ورزش همگاني در كشورهاي جهان
فدراسيون ورزش هاي همگاني ايران و اهداف آن
نگرش و چارچوب مفهومي آن
تعريف نگرش
گرايش به ورزش و فعاليت بدني
انگيزش و گرايش به مشاركت ورزشي
بخش دوم : بررسي پيشينه پژوهش
بررسي پژوهش هاي انجام شده در داخل كشور
بررسي پژوهش هاي انجام شده در خارج كشور
فصل سوم: روش شناسي پژوهش
مقدمه
روش پژوهش
جامعه آماري
نمونه آماري و روش نمونه گيري
ابزار پژوهش
متغيرهاي پژوهش
اعتبار و روايي ابزار پژوهش
شيوه جمع آوري داده ها
روش هاي آماري
فصل چهارم: تجزيه و تحليل داده هاي آماري
بخش اول : توصيف آماري متغيرهاي تحقيق
مشخصات فردي افراد تحت بررسي
بررسي پاسخ به سؤالات انگيزه مردم به ورزش همگاني
توزيع فراواني سؤالات دو وجهي
مقايسه عوامل مؤثر در گرايش مردم به ورزش همگاني
بخش دوم: استنباط فرضيه هاي تحقيق
ساير يافته هاي پژوهش
فصل پنجم: بحث و نتيجه گيري
مقدمه
خلاصه پژوهش
يافته هاي اصلي پژوهش
ساير يافته هاي پژوهش
بحث و تحليل و نتيجه گيري
روش هاي گسترش ورزش همگاني
پيشنهادهاي مبتني بر يافته هاي پژوهش
پيشنهادات براي محققين ديگر
منابع

فهرست جداول:
مشخصات كميته هاي تحت پوشش و افراد شركت كننده
رشد مشاركت مردم آلمان
حجم نمونه به صورت متناسب در زنان و مردان
سؤالات مربوط به هريك از مؤلفه هاي انگيزه پرداختن به ورزش همگاني
توزيع فراواني نمونه مورد بررسي بر حسب جنسيت
توزيع فراواني نمونه مورد بررسي بر حسب سن
توزيع فراوني نمونه مورد بررسي به تفكيك رشته
توزيع فراوني نمونه مورد بررسي برحسب تأهل
توزيع فراوني نمونه مورد بررسي برحسب تحصيلات
توزيع فراوني برحسب تعداد جلسات تمرين در هفته
توزيع فراوني برحسب ميزان ساعت تمرين در روز
توزيع فراوني عامل آرامش و فراغت
آماره هاي توصيفي گزاره هاي عامل آرامش و فراغت
توزيع فراواني عامل اجتماعي
آماره هاي توصيفي گزاره هاي عامل اجتماعي
توزيع فراواني عامل درماني
آماره هاي توصيفي گزاره هاي عامل پيشگيرنده و درماني
توزيع فراواني عامل آمادگي جسماني
آماره هاي توصيفي گزاره هاي عامل آمادگي جسماني
توزيع فراواني عامل بهبود و يادگيري مهارت ها
آماره هاي توصيفي گزاره هاي عامل بهبود و يادگيري مهارت ها
توزيع فراواني عامل اختصاصي
آماره هاي توصيفي گزاره هاي عامل اختصاصي
توزيع فراواني سؤالات دو وجهي مطرح شده
ميانگين نمرات مربوط به عوامل
ميانگين نمرات مربوط به عوامل به تفكيك جنس
آزمون مربوط به فرضيه اصلي
آزمون مربوط به فرضيه فرعي اول
آزمون مربوط به فرضيه فرعي دوم
آزمون مربوط به فرضيه فرعي سوم
آزمون مربوط به فرضيه فرعي چهارم
آزمون مربوط به فرضيه فرعي پنجم
آزمون مربوط به فرضيه فرعي ششم
عوامل تأثير گذار در پرداختن مردم به ورزش همگاني بر حسب تأهل
عوامل تأثير گذار در پرداختن مردم به ورزش همگاني بر حسب سطح تحصيلات
عوامل تأثير گذار در پرداختن مردم به ورزش همگاني بر حسب سن

فهرست نمودارها:
توزيع فراواني نمونه مورد بررسي بر حسب جنسيت
توزيع فراواني نمونه مورد بررسي بر حسب سن
توزيع فراوني نمونه مورد بررسي برحسب سن
توزيع فراوني نمونه مورد بررسي برحسب تأهل
توزيع فراوني نمونه مورد بررسي برحسب تحصيلات
توزيع فراوني برحسب تعداد جلسات تمرين در هفته
توزيع فراوني برحسب ميزان ساعت تمرين در روز
مقايسه ميانگين ها در گزاره هاي عامل آرامش و فراغت
مقايسه ميانگين ها در گزاره هاي عامل اجتماعي
مقايسه ميانگين ها در گزاره هاي عامل پيشگيرنده و درماني
مقايسه ميانگين ها در گزاره هاي عامل آمادگي جسماني
مقايسه ميانگين ها در گزاره هاي عامل بهبود و يادگيري مهارت ها
مقايسه ميانگين ها در گزاره هاي عامل اختصاصي
توزيع فراواني پاسخ «بلي» به سؤالات دو وجهي مطرح شده
ميانگين انگيزه مردم از پرداختن به ورزش همگاني
ميانگين عامل آرامش و فراغت در انگيزه مردم از پرداختن به ورزش همگاني
ميانگين عامل اجتماعي به عنوان يك انگيزه از پرداختن به ورزش همگاني
ميانگين عامل پيشگيرنده و درماني به عنوان يك انگيزه از پرداختن به ورزش همگاني
ميانگين عامل آمادگي جسماني به عنوان يك انگيزه از پرداختن به ورزش همگاني
ميانگين عامل بهبود و يادگيري مهارت ها به عنوان يك انگيزه از پرداختن به ورزش همگاني
ميانگين عامل اختصاصي به عنوان يك انگيزه از پرداختن به ورزش همگاني
عوامل تأثير گذار در پرداختن به ورزش همگاني بر حسب تأهل
عوامل تأثير گذار در پرداختن به ورزش همگاني بر حسب تحصيلات
عوامل تأثير گذار در پرداختن به ورزش همگاني بر حسب سن
مدل سلسله مراتبي ورزش (مول )
طبقه بندي ورزش همگاني

مقدمه:
ورزش و تربيت بدني و اصولاً فعاليت هاي جسماني در دنياي امروز نه تنها به دليل داشتن اثرات تربيتي و بهداشتي بلكه به دليل نياز انسان به حركت و فعاليت داراي موقعيت هاي ممتازي ميباشد.
ورزش بعنوان يك رفتار مرتبط با سلامتي و نشاط مورد توجه و امعان نظر ميباشد، به گونه اي كه بسياري از مؤسسات زيبايي و سلامتي در نقاط مختلف دنيا، با استفاده از علوم روانشناختي و جامعه شناختي پيرامون علل و عوامل گرايش و مشاركت در فعاليت هاي بدني و نيز شناسايي عوامل مؤثر بر آن تحقيقات دامنه داري را آغاز نموده اند.
تحقيقات انجام شده در مورد اثر فعاليت هاي ورزشي بر سلامتي جسمي و رواني، طول عمر، شادابي، گسترش روابط اجتماعي، غني سازي اوقات فراغت باعث شده تا مشاركت مردم در ورزش ها و به ويژه شركت آن ها در انواع ورزش هاي همگاني در جهان افزايش يابد و به همين دليل است كه امروز اغلب كشورهاي پيشرفته جهان در برنامه ريزي و سازماندهي ورزش همگاني كشور خود با ديگر كشورها رقابت ميكنند و مرتباً در حال ارايه برنامه هاي خلاق براي رشد اين ورزش هستند. بديهي است هر كشوري از اين موج فزاينده عقب بيافتد، به هيچ وجه نمي تواند خلا ايجاد شده را پر نمايد و نهايتاً تفاوت ها در بهره وري از تأثيرات ورزش و فعاليت هاي حركتي روشن و واضح خواهند بود.
در پژوهشي كه در دانمارك انجام شده معلوم گرديد انگيزه مردم از شركت در فعاليت هاي ورزشي، رسيدن به درجات بالا و دستيابي به شعار المپيك (سريع تر، بالاتر و قوي تر) نيست بلكه تندرستي، نشاط و روابط اجتماعي دلايل مهم شركت در ورزش اند (لارسن گراد ، 2002).
اين پژوهش با اولويت سنجي چنين موضوعي و با در نظر گرفتن اهميت مضاعف ورزش همگاني براي عموم مردم درصدد است تا در نخستين گام هاي اعتلاي فرهنگ ورزش همگاني سهيم باشد. زيرا ارتقا فرهنگ مشاركت هاي ورزشي، مستلزم نگرش علمي افراد نسبت به ورزش و بهره مندي مفيد و مؤثر از آن ميباشد. هدف پژوهش حاضر سنجش انگيزه مردم از مشاركت در ورزش همگاني باشد، لذا شناخت اين عوامل و مقايسه آن در زنان و مردان شركت كننده شايد بتواند زمينه هاي لازم را براي توسعه هرچه بيشتر اين ورزش كه يك تقاضا و نياز اجتماعي است فراهم آورد.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1396/5/24  ساعت: ۰۸

تعداد صفحات:70
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
مقدمه
تاريخچه
تعريف و طبيعت هوش مصنوعي
فلسفه هوش مصنوعي
مديريت پيچيدگي
چند سئوال و جواب
سيستم هاي خبره
مزاياي سيستم‌هاي خبره
انسان متخصص در مقايسه با سيستم هاي خبره
مثالي براي درك كار سيستم هاي خبره
سيستم هاي خبره چه هستند؟
تكنيك هاي جستجو
جستجو كوركورانه
نمايش دانش
قوانين توليد
مزاياي قوانين
قوانين هيوريستيك
قوانين محدوده (دامنه)
دانش رويه اي
معايب سيستم هاي توليد قانون
شبكه هاي معنايي
مزاياي توارث
قاب ها
نمونه هايي از اشيا قاب
منطق
منطق گزاره اي
منطق محصولات
استنتاج
عملكرد موتور استنتاج
استراتژي هاي استنتاج
استنتاج قياسي
استنتاج استقرايي
استنتاج انتزاعي
كاربرد سيستم هاي خبره
واسط هاي هوشمند
دلايل بدبيني نسبت به سيستم هاي خبره
آينده سيستم هاي خبره
ابزار هاي توسعه سيستم هاي خبره
زبان هاي برنامه نويسي
پوسته هاي سيستم خبره
ابزار هاي هوش مصنوعي
ارزيابي پوسته هاي سيستم خبره
منابع

مقدمه:
هوش مصنوعي (artificial intelligence) را بايد عرصه پهناور تلاقي و ملاقات بسياري از دانش‌ها، علوم، و فنون قديم و جديد دانست. ريشه‌ها و ايده‌هاي اصلي آن را بايد در فلسفه، زبان‌شناسي، رياضيات، روانشناسي، نورولوژي، و فيزيولوژي نشان گرفت و شاخه‌ها، فروع، و كاربردهاي گونا‌گون و فراوان آن را در علوم رايانه، علوم مهندسي، علوم زيست‌شناسي و پزشكي، علوم ارتباطات و زمينه‌هاي بسيار ديگر.
هدف هوش مصنوعي به طور كلي ساخت ماشيني است كه بتواند «فكر» كند. اما براي دسته بندي و تعريف ماشين هاي متفكر، ميبايست به تعريف «هوش» پرداخت. همچنين به تعاريفي براي «آگاهي» و «درك» نيز نيازمنديم و در نهايت به معياري براي سنجش هوش يك ماشين نيازمنديم.
با وجودي كه برآورده سازي نيازهاي صنايع نظامي، مهمترين عامل توسعه و رشد هوش مصنوعي بوده‌است، هم اكنون از فراورده‌هاي اين شاخه از علوم در صنايع پزشكي، رباتيك، پيش بيني وضع هوا، نقشه‌برداري و شناسايي عوارض، تشخيص صدا، تشخيص گفتار و دست خط و بازي‌ها و نرم افزارهاي رايانه‌اي استفاده ميشود.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1396/5/24  ساعت: ۰۸

تعداد صفحات:39
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
مقدمه
فصل اول : معرفي بانك اطلاعاتي سيستم دفترچه تلفن و يادداشت هاي روزانه
معرفي بانك اطلاعاتي
بانك اطلاعاتي چيست؟
استفاده از سيستم هاي اطلاعاتي ساده
استفاده از بانك هاي اطلاعاتي
مزاياي استفاده از بانك اطلاعاتي
معايب استفاده از سيستم بانك اطلاعاتي
بانك اطلاعاتي و ويژوال بيسيك
ساختار بانك اطلاعاتي
جدول در بانك اطلاعاتي
سيستم مديريت پايگاه داده‌ها
پايگاه داده‌هاي پيمايشي
پايگاه داده‌هاي رابطه‌اي
پايگاه داده‌هاي چند بعدي
پايگاه داده‌هاي شي
ويژگي‌هاي سيستم مديريت پايگاه داده‌ها
سيستم‌هاي متداول مديريت پايگاه داده‌ها
تعريف كلي از اكسس Access
اجزا بانك اطلاعاتي اكسس
نمودار گردش داده (DFD)
فرآيندها
فايل ها يا انبار داده
نهادهاي خارجي
جريان هاي داده
توصيف سيستم ها با نمودارهاي جريان داده
ويژگي هاي DFD خوب
تفاوت هاي بين فلو چارت ها و نمودارهاي جريان داده
فصل دوم : طراحي پايگاه داده دفترچه تلفن و يادداشت هاي روزانه
طراحي پايگاه داده دفترچه تلفن و يادداشت هاي روزانه
جدول اطلاعات تلفن
جدول يادداشت هاي روزانه
فصل سوم : ويژوال بيسيك
مقدمه
سبك هاي برنامه نويسي
سبك برنامه نويسي سنتي
برنامه نويسي ساخت يا فته
برنامه نويسي شي گرا
فرم هاي برنامه
انواع داده اي
داده هاي عددي
انواع غير عددي
راه اندازي ويژوال بيسيك
پنجره Project
پنجره Properties
پنجره Form Layout
جعبه ابزار
فصل چهارم : راهنماي استفاده از سيستم دفترچه تلفن و يادداشت هاي روزانه
وارد كردن رمز عبور
صفحه اصلي برنامه
ثبت دفترچه تلفن
ويرايش دفترچه تلفن
حذف از دفترچه تلفن
جستجو در دفترچه تلفن
چاپ ليست دفترچه تلفن
ياداشت هاي روزانه
جستجو در ياداشت هاي روزانه
راهنما
فصل پنجم : ضميمه ها
ضميمه 1
ضميمه 2
ضميمه 3
ضميمه 4

فهرست اشكال:
سيستم پردازش فايل
نمونه اي از جدول اطلاعاتي در بانك اطلاعاتي
DFD سيستم دفترچه تلفن و يادداشتهاي روزانه
نمونه اي از فرم
صفحه اول ويژوال بيسيك
صفحه اي از ويژوال بيسيك كه حاوي فرم است
پنجره Project
معرفي عناصر موجود در جعبه ابزار
وارد كردن رمز عبور
صفحه اصلي برنامه
ثبت در دفترچه تلفن
ويرايش دفترچه تلفن
حذف از ليست اطلاعات
جستجو در دفترچه تلفن
چاپ ليست دفترچه تلفن
ثبت اطلاعات روزانه
جستجو در ياداشت هاي روزانه
نمايش اطلاعات
راهنما

فهرست جداول:
انواع فيلدها در بانك اطلاعاتي اكسس
انواع فيلدهاي عددي در بانك اطلاعاتي اكسس
جدول اطلاعات تلفن
جدول يادداشت هاي روزانه
مربوط به انواع داده هاي عددي
مربوط به انواع غير عددي
انواع داده هاي عددي در ويژوال بيسيك
انواع داده هاي غير عددي در ويژوا ل بيسيك
جدول عملگرهاي حسابي
جدول عملگرهاي رابطه اي
جدول عملگرهاي منطق

مقدمه:
سيستم مديريت پايگاه داده‌ها، مجموعه‌اي پيچيده از برنامه‌هاي نرم‌افزاري است كه ذخيره سازي و بازيابي داده‌هاي سازمان از قبيل فيلدها، ركوردها و فايل‌ها را در پايگاه داده‌ها، كنترل ميكند. اين سيستم، كنترل امنيت و صحت پايگاه داده‌ها را نيز بر عهده دارد. سيستم مديريت پايگاه داده‌ها، درخواست‌هاي داده را از برنامه ميپذيرد و به سيستم عامل دستور ميدهد تا داده‌هاي مناسب را انتقال دهد. هنگامي كه چنين سيستمي مورد استفاده قرار ميگيرد، اگر نيازمندي اي اطلاعاتي سازماني تغيير يابد، سيستم‌هاي اطلاعاتي نيز آسان تر تغيير خواهند يافت. سيستم مذكور از صحت پايگاه داده‌ها پشتيباني ميكند. بدين ترتيب كه اجازه نميدهد بيش از يك كاربر در هر لحظه، يك ركورد را به روز رساني كند. اين سيستم ركوردهاي تكراري را در خارج پايگاه داده‌ها نگاه ميدارد. اين سيستم روشي براي ورود و به روز رساني تعاملي پايگاه داده‌ها فراهم مي‌آورد.طراحي پايگاه داده‌ها، فرآيند تصميم گيري درباره نحوه سازماندهي اين داده‌ها در انواع ركوردها و برقراري ارتباط بين ركوردهاست. سيستم مديريت پايگاه داده‌ها ميتواند ساختار داده‌ها و ارتباط آن ها را در سازمان بطور اثر بخش نشان دهد.
امروزه استفاده از رايانه و نرم افزارهاي كاربردي، يكي از ضروريات زندگي بشر بوده و حذف آن از زندگي تا حدود زيادي غير قابل تصور ميباشد. در اين ميان برنامه نويسي و تهيه نرم افزار هاي كاربردي، از اهميت و جايگاه ويژه اي برخوردار بوده و رفته رفته، بايد برنامه ها و نرم افزارهاي كابردي قوي تر، با رابط كاربري بهتر و توليد آسان و سريع تر، تهيه كرد. نرم افزارهايي كه توسط زبان هاي برنامه سازي تحت سيستم عامل داس تهيه ميگرديد، تا حدود زيادي شامل اين سه مقوله نميشدند و خود سيستم عامل داس، از لحاظ رابط كاربري ضعيف بوده و مناسب نبود. با بوجود آمدن سيستم عامل ويندوز، زبان هاي برنامه سازي تحت اين سيستم نيز ايجاد شد كه قادرند نرم افزارهايي با سرعت بالاتر و رابط گرافيكي بهتر توليد كنند. از جمله اين زبان هاي برنامه سازي ميتوان به زبان برنامه نويسي VISUAL BASIC اشاره كرد.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1396/5/24  ساعت: ۰۷

تعداد صفحات:37
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
مقدمه
آشنايي با قنات
واژه شناسي قنات
اسامي معادل قنات
تعريفي فني از واژه‌ي قنات
چند نمونه از قنات‌هاي ايران
قنات در گستره‌ي تاريخ
اسامي واصطلاحات مربوط به اجزاي قنات
آبخواب
آب‌سر
استخر
آتش‌بار
چرخ كش
پاياب
پارف
پالونه
پسچال
پشته
پشته‌كردن
پوت كني
پوكه قنات
پيشكار
تر و خشك
تره‌كار
چاه تران خشكان
خشكه‌كار
دستك
دو شاخ قنات
رو رفتگي
تقسيم بندي انواع قنات
تقسيم‌بندي قنات‌ها برحسب طول
تقسيم‌بندي قنات‌ها برحسب بده
قنات‌هاي با بده ثابت و هميشگي
قنات‌هاي با بده متغير
تقسيم‌بندي قنات‌ها برحسب عمق
قنات‌هاي عميق
قنات‌هاي سطحي
مقايسه قنات و چاه
مزاياي قنات نسبت به چاه عميق
محدوديت هاي قنات نسبت به چاه عميق
عوامل موثر در ساخت يك قنات
آب هاي زير زميني
آب رودخانه ها
آب مرداب ها يا بركه ها
كيفيت آب قنات
شرايط محل هاي حفر قنات
محل هاي مناسب براي حفر قنات
محل هاي نامناسب براي حفر قنات
ابزار و وسايل جهت حفر قنات
چرخ چاه
طناب، ريسمان
دلو
كلنگ و بيلچه
چراغ
حفر قنات
گمانه زني
تراز كشي
تعيين محل ميله‌ها، طول پشته‌ها و جهت كوره
چاه كني
كوره كني
دويل كني
تشخيص جهت در زيرزمين
مشكلات حفر قنات و رفع آن ها
مضاعف كردن تعداد ميله هاي عميق
استفاده از دم
عمليات نگه داري قنات

منابع و مآخذ

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1396/5/24  ساعت: ۰۷

تعداد صفحات:39
نوع فايل:word
فهرست مطاب:
مقدمه
تاريخچه آجر
تعريف آجر
مراحل ساخت آجر
ويژگيهاي آجر
استاندارد آجر در ايران
جايگاه استراتژيك آجر در اقتصاد كشور
انواع آجر و كاربرد آنها
آجر ماسه آهكي
مصالح مورد نياز جهت تهيه ي آجر ماسه آهكي
بلوك سفالي
آجر‌هاي نسوز
آجرهاي سيليسي
آجرهاي آلومينيومي
آجرهاي نسوز قليايي
آجرهاي نسوز ويژه
دماي ذوب انواع آجرهاي نسوز
آجر سبز
آجر هبلكس
وضعيت مصرف انرژي در صنعت آجر ايران و مقايسه با ساير كشورهاي دنيا
وضعيت مصرف انرژي در صنعت آجر كشور
مقايسه شاخص‌هاي مصرف انرژي در صنعت آجر در ايران و جهان
طرح پژوهشي شناسايي و معرفي ميراث آجري و مرمت و مطالعات ريخت‌ شناسي و آسيب‌ شناسي
گنبد سلطانيه، اولين بناي عظيم آجري تاريخي ايران
منابع

مقدمه:
آجر يكي از مصالح ساختماني است كه با خلق و خوي بشر بسيار سازگار بوده و در هر دوراني از تاريخ به نوعي مورد استفاده واقع شده است.
از ابتدا كه بشر زندگي غار نشيني را پشت سر گذاشته و فكر تهيه سر پناهي در مغز او ايجاد شد تا خود را از گزند عوامل جوي مانند باد و باران و سرما و گرما و هجوم جانوران درنده و گزنده محفوظ نگه دارد و همچنين با گذشت زمان و آغاز برتري جويي‌هاي قبيله اي، بشر به فكر استفاده از مصالحي افتاد كه هم از لحاظ حجم كوچك و قابل حمل باشند و در ثاني از لحاظ شكل طوري باشند كه به توان با روي هم قرار دادنشان مسكني به شكل مطلوب از لحاظ هندسي و امن ساخت.
در ابتدا سنگ هاي كوچك را مورد استفاده قرار داد و بعد از آن به فكر تهيه آجر افتاد و با آن توانست سر پناه مناسب خود را بسازد و در ادوار بعدي نيز از آن براي ساختن قلعه و كشيدن ديوارهاي آجري بلند به دور شهرها، ساخت پل و بالاخره ساختن قصرهاي پرشكوه استفاده كرد.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1396/5/24  ساعت: ۰۷

تعداد صفحات:60
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
پيشگفتار
مقدمه
مسجد جامع جور جير
نام و كنيه و لقب صاحب
مدفن صاحب
صحن بزرگ (فضاي داخلي)
سر در شمالي مسجد حكيم
سر در شرقي مسجد حكيم
سر در غربي مسجد حكيم
شبستان زير گنبد
شبستان جنوب شرقي
شبستان جنوب غربي
شبستان زمستاني
محراب شبستان زير گنبد
منبر
محراب شبستان شرقي زير گنبد
محراب شبستان غربي زير گنبد
محراب شبستان زمستاني
ايوان شمالي مسجد حكيم
ايوان جنوبي مسجد حكيم
ايوان غربي مسجد حكيم
ايوان شرقي مسجد حكيم
ايوان شمال شرقي مسجد حكيم
ايوان شمال غربي مسجد حكيم
فهرست منابع

پيشگفتار:
مسجد حكيم اصفهان، يكي از شاهكارهاي معماري ايران در دوره اسلامي، مسجدي است چهار ايواني با آجركاري هاي بسيار متنوع و در حد يكي از بهترين كارهاي معماري دوره صفويه ميباشد. اين مسجد داراي محراب‌هاي متعدد و متنوع كه هر كدام نسبت به شبستان خود ساخته شده و ايوان‌هاي مرتفع و شبستان‌هاي تابستاني و زمستاني و طاق‌نماهاست كه با تزييناتي بسيار عالي همراه است.
اين مسجد در محله‌اي قرار گرفته (بازارچه نو انتهاي بازار رنگرزان) كه دور از ديدگاه جهانگردان و مشتاقان هنر است و سياحاني كه از گوشه و كنار جهان به اين شهر زيبا سفر ميكنند و مشتاق ديدن آثار باستاني اصفهان هستند به ديدن اين مسجد نايل نميشوند. بايد گفت اين بيشتر بدين جهت است كه راه ماشين رو ندارد و فاصله اين مسجد نسبت به خيابان‌هاي اطراف آن زياد است و راهنمايان جهانگردان را نسبت به اين امر بي توجه كرده است و از به نمايش گذاردن اين مسجد صرفن ظر ميكنند.
يك بررسي كوتاه، نشانگر آن است كه افرادي كه در كارهاي خير قدم ميگذاشتند، با نيتي پاك و خالي از هر گونه خللي كه در آن ها بود و نيز با پايبند بودن به معتقدات مذهبي كه به آن ها اجازه ذره‌اي كج‌روي را نمي داد، به كارهاي هنري ميپرداختند.
با توجه به اينكه سالها از بناي موردنظر ميگذرد و هر كدام از اين بناها به نوبه خود قابل يك بررسي و تعميق است، كه در اين جا نميتوان نام يك يك آن ها را ذكر كرد، فقط و فقط ميتوان از ذوق دروني هنرمندان ياد كرد.
با زير و رو شدن تاريخ و دست به دست شدن حكومت‌ها و به سامان رسيدن هر حكومتي، تغييراتي پيدا ميشد كه گاه باعث تشويق هنرمندان ميگرديد و گاهي به ركود اين بازار كمك ميكند. هرچه اين تغييرات از نوسانات و گسستگي كمتر برخوردار بود، پيشرفت و برتري هنر خود را بهتر نمايان ميكرد. حكومت‌هايي بودند كه هنرمندان را به دور خود جمع ميكردند و با تشويق و آماده نمودن و سايل كار آن ها و مراوده بيشتر با هنرمندان ديگر سرزمينها و كمك آن ها به ابداع هنري برتر ميپرداختند.
معماري ايران كه از فرهنگ خاصي برخوردار است، گوياي تمدن اين مرز و بوم از دير زمان بود و مانند معماري همه جهان كه بازگو كننده انديشه‌هاي آن سرزمين ميباشد و از فرهنگ مردم آن ديار سرچشمه گرفته است، سخن ميگويد.

 

:
برچسب‌ها:

نويسنده :ketabpich
تاريخ: 1396/5/24  ساعت: ۰۷

تعداد صفحات:29
نوع فايل:word
فهرست مطالب:
برخي از عناصر
در
كوبه و حلقه
آستانه
سكو
سر در
در و پنجره در معماري ايران
اجزا در
روزن
جامخانه
شباك
فخر و مدين
دار آفرين
ارسي
اندازه در و پنجره
پنجره
در – پنجره
پنجره ارسي
عناصر پيرامون پنجره
بالكن و نحوه استفاده از آن
منابع

برخي از عناصر:
فضاهاي ورودي طراحي شده بسياري از بناهاي بزرگ و متوسط علاوه بر فضاهاي نامبرده، داراي عناصر متعددي هستند كه در اين بخش به صورت اجمالي به بعضي از آنها اشاره ميشود.
در:
در ورودي يكي از عناصر مهم فضاي ورودي به شمار مي آيد كه كاركرد اصلي آن كنترل ارتباط ميان فضاي دروني بنا و فضاي بيرون از آن است. ابعاد و تناسبات در ورودي هر بنا با نوع و كاركرد آن بنا متناسب است. البته برخي از مساجد نخستين، از جمله مسجد مدينه در ابتدا فاقد در ورودي بودند و فضاي ورودي در آنها تنها شامل يك درگاه ميشد. ناصر خسرو قبادياني (قرن پنجم هجري) درباره ورودي هاي مسجدالحرام چنين گفته است: (مسجد حرام را هيجده در است، همه به طاق ها ساخته اند بر سر ستون هاي رخام، و بر هيچ كدام دري ننشانده اند كه فراز توان كرد)
جنس در ورودي عموما از چوب و شكل بيشتر آن ها مستطيل بود استفاده از درهايي كه شكل آن ها مستطيل نبود، بيشتر از دوره قاجار معمول شد. اهميت در ورودي بعضي از فضاهاي مذهبي يا عمومي چنان زياد بود كه سطح روي آنها را با گره سازي، منبت كاري تذهيب، نقاشي، ميناكاري يا كتيبه نگاري مزين ميكردند.

 

:
برچسب‌ها:

[ ]
تاریخ امروز
پیوندهای روزانه
  لينكي ثبت نشده است
آمار بازدیدکنندگان
ابزارک هاي وبلاگ